ZEKİ BOZOKLAR

Zeki Bozoklar,1936 İzmir doğumludur.İlk,orta ve lise tahsillerini İzmir Karşıyaka'da tamamlamıştır.1955 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi mimarlık bölümüne girerek 1960 da yüksek mimar ünvanıyla mezun olmuştur.Aynı yıl iş hayatına atılmıştır.

45 yıllık meslek hayatında yüzlerce projeye imza atmıştır.

Bunun yanı sıra mahkeme ve istimlak komisyonlarında bilirkişilik yapmıştır. Bir dönem iş hayatına paralel olarak siyasi yaşantısı olmuştur. Bu esnada siyasi bir partinin Karşıyaka İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı,İlçe İdare Kurulu üyelikleri ve İzmir Belediye Meclis üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

İzmir Mimarlar Odası üyesidir.

İlgi alanları içinde koşu,yüzme,wind surf ,su kayağı yer alır.

İngilizce bilen Bozoklar,evli,iki çocuk ve üç torun sahibidir.

Halen mesleki çalışmalarını Bozoklar İnşaat sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'de yönetim kurulu başkanı olarak sürdürmektedir.


Geri>>

ALİ TAMER BOZOKLAR

Ali Tamer Bozoklar, 1965 yılında İzmir’de doğmuştur. Orta öğrenimini Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamış, daha sonra ABD, Maryland Eyaleti, Severna Park High School’dan mezun olmuştur. Yüksek öğrenimine ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde başlamış ve 1988 yılında aynı fakülteden“Mimar” ünvanını almıştır. Tez çalışmalarını “Turizm ve Lüks Resort Oteller” ile planlama, tasarım ve yönetim problemleri üzerine İngilizce olarak yapmış ve 1991 yılında Yüksek Mimar olmuştur. Lisans üstü eğitimi sırasında ayrıca Universita Italiana di Perugia ve Universite de Montreal'de eğitim almıştır.

1991 yılında Yüksek Mimar ünvanını aldıktan sonra, mesleki hayatına Montreal-Kanada'da Regis Cote et Associes Mimarlık Şirketinde devam etmiştir.

1992 yılında Bozoklar İnşaat Ltd. Şirketi'nde ortak konumunda göreve başlamıştır. Halen Genel Müdürlük görevini sürdürdüğü şirket, mimarlık, mühendislik, taahhüt, dekorasyon, danışmanlık ve dış ticaret konularında hizmet vermektedir. Lüks konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar ile arazi geliştirme şirketin uzmanlık konuları arasındadır. 2003 yılından bu yana da Istanbul'da mimarlık ve dekorasyon alanlarında hizmet veren Benart Mimarlık A.Ş. ile ortaklığını sürdürmektedir. Aynı zamanda mimarlık, mühendislik ve uluslararası ticaret geliştirme konusunda Kanada'da faaliyet gösteren SBIB Corporation, kurucu ortağıdır.

Aynı zamanda Brezilya Fahri Konsolosu olan Bozoklar, mesleki ve sivil toplum örgütlerinde de aktif rol almaktadır. Halen TABA (Am-Cham) AB ilişkilerden sorumlu Merkez Yönetim Kurulu üyeliği, DEIK Brezilya, Arjantin, Kanada İş Konseyleri Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. EGIAD fahri üyesi ve ayrıca Mimarlar Odası , RAIC (Royal Architectural Institute of Canada), Consular Corps, TUKLAD (Turkish - Caribbean and Latin American Association) ile İzmir Ticaret Odası üyesidir.

Bozoklar İngilizce, İtalyanca ve Fransızca konuşmaktadır.

 

Geri>>

ASLI SOKOL

Aslı Sokol,1969 İzmir doğumludur.Ortaöğrenimini İzmir St.Joseph ve Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde sürdürdü.1992 yılında Mimarlık Fakültesi nden mezun oldu.Aynı yıl,Ayvalık'ta mimarlık hayatına atıldı.Mesleğini Sokol,İnşaat Taahhüt AŞ.ye bağlı olarak dekorasyon ağırlıklı sürdürdü.2004 te çalışmalarını İzmir e de taşıyarak Bozoklar İnşaat Ltd. Şti. de mimar olarak göreve başladı.Halen hem Ayvalık hemde İzmir'de çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ayvalık Mimarlar Odası,Ege Genç İşadamları Derneği, İzmir Küçük Kulüp Derneği , İzmir Atlı Spor Kulübü üyesidir.

İlgi alanları, koşmak,yüzmek,su kayağı yapmaktır.

İyi derecede İngilizce,Fransızca,İtalyanca,Almanca bilmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

 

Geri>>